Origin Otwock

23.09.2016

Wrzesień jest Światowym Miesiącem Choroby Alzheimera. Z tej okazji Origin Polska, siostrzana firma kanadyjskiej spółki Origin Active Lifestyle Communities, chciałaby zaanonsować wejście w fazę przygotowań do rozpoczęcia budowy Mazowieckiego Centrum Leczenia Demencji w Otwocku-Soplicowie.
Centrum, ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej, mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską. Budżet przewidziany na inwestycję przekracza 40 milionów złotych. 
Obiekt będzie się specjalizował w opiece nad chorymi dotkniętymi chorobą Alzheimera, szczególnie w drugiej i trzeciej jej fazie, kiedy opieka staje się coraz trudniejsza i coraz bardziej wyczerpująca dla członków rodziny. 
Centrum zostało zaprojektowane i będzie wyposażone zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej. W czasie prac projektowych korzystano z porad wybitnych specjalistów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, nawiązano też współpracę z wiodącymi instytutami badawczymi zajmującymi się demencją, które będą na stałe asystowały personelowi w Polsce. 
W projekcie zadbano o należytą ilość i wielkość odpowiednio zaprojektowanych i wyposażonych pomieszczeń, w których chorzy będą mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju zajęciach terapeutycznych i rehabilitacjach aktywizujących procesy myślowo-pamięciowe. Aktywność w ciągu dnia jest niezwykle ważnym elementem łagodzenia objawów chorób demencyjnych. Układ funkcjonalny wnętrz, ich wystrój, oświetlenie, kolorystyka oraz wyposażenie, wyznaczone przez zasady architektury terapeutycznej, będą ułatwiały orientację oraz zmniejszały stany napięcia, agresji i depresji chorych poprawiając ich samopoczucie i redukując cierpienie.
Otwarcie obiektu przewidziane na początek 2018 roku, ale już teraz rozpoczęto staranną selekcję przyszłego personelu, który przejdzie specjalny program szkoleniowy w Origin Academy oraz staż w obiektach Origin w Kanadzie. 
Inwestorem jest spółka celowa Origin Otwock 1 z siedzibą w Warszawie przy ul. Hajoty.
 

 
Wszystkie treści, zdjęcia oraz grafiki zamieszczone w portalu opiekundlaseniora.pl chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie, przetwarzanie oraz jakiekolwiek wykorzystanie, jest zabronione bez zgody administratora serwisu.